Waga

Te same modele dysków produkowane są w różnych plastikach i wagach. Mogłoby się wydawać, że parę gramów różnicy nie ma większego znaczenia, ale w praktyce waga dysku wyraźnie wpływa na jego zachowanie w powietrzu.

Mniejsza waga - łatwiej rzucić daleko

Lżejszy dysk może polecieć dalej, jednak będzie mniej przewidywalny w powietrzu. Cięższy dysk wymaga większej siły, ale jego lot jest pewniejszy. Jeśli jesteś w stanie osiągnąć ten sam dystans dyskami o różnej wadze, lepiej wybierz ten, który jest cięższy.

Większa waga - większa kontrola

Większa waga oznacza większą stabilność i bardziej przewidywalny lot. W trudnych warunkach pogodowych używa się cięższych dysków, aby uniknąć wpływu wiatru na kierunek lotu. Nawet jeśli wolimy grać lżejszymi dyskami, to warto mieć w swojej torbie kilka dysków o masie 170+ gramów na wypadek wymagających warunków atmosferycznych.

Cięższy dysk będzie bardziej overstable

Większa waga dysku przekłada się na jego stabilność, to znaczy, że dysk będzie szybciej pikował w lewo. Lekkie dyski są świetną propozycją dla młodszych zawodników i dzieci, a także dla graczy dysponujących mniejszą siłą. Doświadczeni zawodnicy najczęściej wybierają dyski o wadze 175 gramów.do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.