O Disc Golfie

Zdecydowana większość ludzi doskonale zna sport, jakim jest golf. W tradycyjnej i najbardziej rozpoznawalnej odmianie rozgrywka odbywa się na perfekcyjnie przygotowanym polu, porośniętym idealnie przystrzyżoną trawą, a zawodnicy umieszczają piłeczkę w dołku za pomocą uderzeń kija. Najważniejsza jest realizacja zadania w jak najmniejszej liczbie uderzeń. Czym zatem jest odmiana zawierająca w swojej nazwie słowo “disc”?


Disc Golf jest połączeniem dwóch łatwych słów: golf i dysk. Wiemy już zatem, że zasady są zbliżone do tych z golfa, a zamiast uderzać piłeczki zawodnicy rzucają dyskami. Gdzie w takim razie trafia dysk, bo przecież nie do dołka? Ostatnią fazą rozgrywania dołka jest umieszczenie dysku w specjalnym koszu z łańcuchami ułatwiającymi wyłapywanie dysków. Aby wygrać z rywalami należy zrealizować zadanie w jak najmniejszej liczbie rzutów. Każdy dołek ma wyznaczony i przygotowany punkt startowy (teepad) oraz kosz. Zawodnicy zaczynają w ustalonej kolejności z teepad’u, a każdy kolejny rzut wykonywany jest z miejsca, w którym zatrzymał się poprzedni. 


Podczas gry zawodnicy używają różnych rodzajów dysków, w zależności od wymagań konkretnego dołka. Oprócz techniki i siły, bardzo ważne jest skupienie i strategia. Disc Golf to gra, w której poza walką z przeciwnikami zmagamy się z przeszkodami na polu, a także swoimi nerwami i słabościami.


Disc Golf jest niezwykle atrakcyjnym sportem dla każdego, niezależnie od wieku czy poziomu sprawności. Jest to świetna rozrywka dla grup znajomych czy całych rodzin. Można też grać i trenować indywidualnie. Często pola położone są w pięknych miejscach, w pobliżu atrakcji turystycznych, czy w lasach i parkach. To nie tylko gra, to piękna pasja którą można uprawiać przez cały rok i przez całe życie. 

Do zobaczenia na polu!


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.