JAK WYBRAĆ DYSKI DLA POCZĄTKUJĄCEGO GRACZA?

DYSKI DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Każdy z nas ma swoją historię i swoje wspomnienia związane z początkami gry w Disc Golf’a. To, czy będą one dla nas trudne czy nie w dużej mierze zależy od tego, jakie dyski wybierzemy na start. Aby ułatwić Wam wejście w Świat Dysków przygotowaliśmy krótki poradnik.

Pierwsze dyski w kolekcji powinny być przede wszystkim przyjazne graczowi. Jedną z podstawowych cech, która na to wpływa jest plastik, z jakiego dysk jest wykonany. Z względu na swoją chwytność i kontrole najlepiej sprawdzają się miękkie rodzaje tworzywa (takie jak np. Innova Dx, Discmania D-line, Discmania Active, oraz Prodigy 300 i ich rozwinięcia). Miękkie plastiki są także nieco mniej stabilne od swoich twardych odpowiedników, przez co wymagają mniej siły i kontroli ręki, aby prawidłowo nimi rzucać.

Drugim z ważnych czynników, na który należy zwrócić uwagę jest sam typ dysku. Podstawowe dyski polecane dla początkujących to putter, midrange oraz fairway driver. Taki zestaw daje pełen asortyment możliwości dla początkującego gracza. Putter to dysk służący do wrzucania go do kosza i rzucania na nim blisko i bardzo celnie, midrange to dysk do gry w średniej odległości od kosza, a fairway driver daje największy dystans. Co ważne, każdy z tych dysków cechuje wysoka kontrola.

Na koniec warto jeszcze przyjrzeć się dwóm ostatnim cyfrom, które opisują lot dysku. Trzecia z cyfr, mówi o tym, jak zachowuje się dysk przy pełnej prędkości. Na początku warto wybierać dyski, których turn jest mniejszy niż zero (dotyczy przede wszystkim drverów i szybkich dysków). Czwarta cyfra oznacza tendencję do skręcania dysku przy wytracaniu prędkości. Niska wartość (np. 0-2) oznacza łagodne lądowanie na wprost lub z nieznacznym odchyleniem w bok. Dyski najczęściej mają naturalną chęć do skręcania w ostatniej fazie lotu w kierunku kciuka przy bekhendzie i odwrotnie przy forhendzie.

W ostatnim czasie wiele firm wyszło naprzeciw rosnącej popularności sportu i przygotowało dla nowych zawodników gotowe zestawy w atrakcyjnych cenach. Zestaw najczęściej składa się z 3 wyżej wymienionych dysków i jest zoptymalizowany pod kątem przyjemności rzucania i bycia posłusznym graczowi. Co ciekawe, po niektóre z tych dysków sięgają nawet profesjonalni zawodnicy.


Jeśli masz pytania lub szukasz pomocy to najlepiej napisać bezpośrednio do nas!


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.